בתים על הים למכירה


דירה עם נוף לים היא בבחינת חיבור בין מעמד חברתי לאיכות מגורים וערכה הנדל"ני נאמד כיקר בעשרות אחוזים מדירה זהה במבנה הפונה מזרחה. אלא שמסתבר שהמונח נוף לים בפני עצמו אינו מספק ומסתבר כי ישנם גם סוגים של נוף לים המשפיעים על הערך המשתנה של הנכס. החוקים במדינת ישראל אינם מאפשרים בניית בתי מגורים על קו המים מה שהופך את הנוף הנשקף לים (ובכלל) לנגזרת של גובה ונוף סביבתי. באופן זה- נוף הנשקף מגובהו של פנטהאוז מחבר בין כחול המים לכחול הרקיע ומציע פסטורליות מושלמת- שווה יותר מנוף לים המשתקף מקומות נמוכות יותר של המבנה ומופרע על ידי הנוף העירוני הסביבתי דוגמת תחבורה, צמחייה ועוברי אורח.

ערכו של הנוף המשקיף אל הים משתנה על פי עיר המגורים

וביחס לסביבה בה הנכס מצוי. בעוד שבעיר אשדוד ערכו של פנטהאוז על הים יעלה את מחיר הדירה בכחמישה אחוזים בלבד, בתים על הים בחיפה יאמיר את מחירה בכעשרה אחוזים ואילו תל אביב נותרה שיאנית גם בתחום זה כאשר היא מציעה פנטהאוז עם נוף לים בפערים המגיעים עד לארבעים ושמונה אחוז ממחירה של דירה מזרחית זהה באותו המבנה בדיוק.

ראו דירה למכירה בפרויקט מגדלי בלו

מי קונה דירות עם נוף לים ומשלם את המחיר?

מדוע אם כן במדינה בה השיח הציבורי נסוב על קשיי המחייה וחוסר היכולת להגיע לדיור בר השגה, ישנם מי שמוכנים לשלם עשרות ומאות אלפי שקלים נוספים רק בעבור הזכות להשקיף אל גלי הים התיכון? התשובה היא פשוטה: לא מדובר באותם אנשים. חוקי הכלכלה החלים על מרבית האוכלוסייה מדלגים על פני ציבור של בעלי הון אשר היחס בין השקעות, תשואה וההשקעה באיכות החיים אינם נבחנים בעיניים זהות בעבורם. הבחירה בין תוספת בת עשרות אלפי שקלים לדירה המשקיפה אל נמל אשדוד וחופיה עשויה להיות בחירה של משפחה ממעמד הביניים, אשר נוף לים מטפס בסדר הקדימויות שלה ונמצא ראוי להשקעה. לעומת זאת הבחירה בדירה המשקיפה אל הים בתל אביב תשנה את סדר הגודל של העסקה כולה הן בזכות התוספת הישירה שלטומן בחובו נוף לים למחיר העסקה, והן בשל העובדה כי על קו הרקיע המשקיף אל החוף נטלו יזמים בעלי הון המכוונים גבוה- מטאפורית ומעשית.

מגדלי יוקרה על קו החוף

לא די לה לתל אביב בהיותה מעצמת נדל"ן בה כל פיסת קרקע הכפילה את מחירה בעשרות אחוזים בעשור האחרון, ושמה כעיר מטרופולין ללא הפסקה הולך לפניה בארץ ובעולם, ושיטת בנייה חדשה המיועדת לבעלי הון שאינם מסתפקים בפחות מהטוב ביותר החלה לשטוף את שוק הנדל"ן בה ולהעצים את הפערים בין מעמד הביניים לעשירון ולאלפיון העליון. מגדלי היוקרה בתל אביב מחברים בין עיצובים חדשניים בתוך החלל ומחוצה לו, טכנולוגיות מתקדמות, לוקיישנים אטרקטיביים ושירותי מלונות יוקרה לצד מגורים ביתיים, איכותיים ואינטימיים. בנייה לגובה היא הפתרון הכלכלי למחירי הקרקעות הגבוהים בתל אביב, ובאמצעות תכנון אדריכלי מתקדם הפכו מגדלים בתל אביב המשקיפים אל הים לתצורת המגורים היוקרתית של ישראל.

 

איך משפיע נוף לים על צרכי עיצוב הפנים של הדירות

נוף לים מהווה תמונה טבעית וחיבור לטבע אשר אינו מגיע לכדי ביטוי ללא התאמה של עיצוב החלל לקראתו. הסוד להבטחת הנאה מרבית והשפעה מיטיבה של הנוף על החלל הוא חלונות גדולים ככל האפשר, כאשר המעצבים המודרניים אינם חוששים מהתקנת חלונות מקיר אל קיר. אין מדובר בחלונות זכוכית שגרתיים אלא בחיבור בין זכוכית יוקרתית בשכבות בידוד וחסימה איכותיים, אפשר לראות סגנון זה של עיצוב גם בבתים בארסוף. לצד מסנני קרינה המבטיחים שהייה בחלל שטוף שמש לאורך זמן וללא חשש גם בוילה בהרצליה פיתוח. לצד פתרונות הצללה לשליטה בכניסת האור והחום אל החלל מעניקים החלונות הגבוהים תצפית מלאה אל קו החוף ומעלים אף יותר את ערכו של הנכס הצופה אל הים.

לפרטים אודות פרויקט בלו בתל אביב או פרויקטים נוספים השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!